Mustat Kissa-leggingsit kuparinsävyisellä painatuksella

52,00  sis alv

Kotimaiset bambutrikoosta valmistetut leggingsit  kuparin sävyisellä Kissa-painatuksella.

Tuotetunnus (SKU): 200-1-3-1 Osasto: Avainsanat tuotteelle , , ,

Kuvaus

Kotimaisesta bambuneuloksesta valmistetut leggingsit, joissa mukavuus ja persoonalliset kuosit kohtaavat.
Neulottu, painettu, ommeltu ja värjätty Suomessa – kestävät ja pestävät

🇫🇮 Valmistettu Suomessa
✂️ Käsinpainettu kuosi
📦 Tilaukset käsitellään 1–4 arkipäivässä

Mustat Kissa-leggingsit ovat kotimaiset, Suomessa valmistetut bambuleggingsit, joissa yhdistyy näyttävä kuosi ja arjen mukavuus. Kuparinsävyinen Kissa-painatus painetaan käsin pienissä erissä, joten jokainen pari on yksilöllinen. Nämä kuviolliset naisten leggingsit sopivat niin vapaa-aikaan, töihin kuin rentoon pukeutumiseen, kun haluat erottua hillitysti mutta persoonallisesti.

  • Bambutrikoosta valmistetut leggingsit kuparin sävyisella Kissa-painatuksella. Kissa-kuosin on piirtänyt Tuuni Turula design.
  • Saatavilla koot XS–XXXL
  • Ei massatuotantoa – tuotteet valmistetaan käsityönä pienissä erissä
  • Mukava, hengittävä ja joustava bambuneulos, joka on valmistettu Suomessa
  • Istuu hyvin arkeen ja vapaa-aikaan
  • Nämä bambuiset leggingsit on tehty käyttöön – töihin, vapaa-aikaan ja hetkiin, jolloin haluat pukeutua mukavasti mutta omannäköisesti.
    Näyttävällä kuosilla saat asusta helposti kiinnostavan ja persoonallisen. 

Miten leggingsit istuvat?
Istuvuus on napakka mutta joustava. Jos kaipaan vyötärölle enemmän väljyyttä ja olet kahden koon välillä, voit ottaa suuremman koon, ilman että polvien kohdalle jää pusseja

Onko materiaali paksua vai ohutta?
Mustasta bambuneuloksesta ei näy läpi. Materiaali on napakkaa neulosta, joka pitää hyvin muotonsa, eikä venähdä. Materiaalissa on elastaania 4 %

Miten kuosi säilyy pesussa?
Painatuksessa on käytetty painoväriä, joka joustaa neuloksen mukana. Se kestää liikettä ja pesua, ilman että kuvio alkaa herkästi halkeilla. Pese nurinpäin käännettynä.

Missä tuote valmistetaan?
Neulos neulotaan Orivedellä. Värjääminen, painaminen, leikkaaminen ja ompelu tapahtuu Ylöjärvellä. Painovärit, kuminauhat ja ompelulangat hankitaan kotimaisista alan tukuista.

Kauanko leggingsit pysyvät käyttökuntoisina?
Asiakkailta saadun palautteen ja yrittäjän oman käyttökokemuksen perusteella vuosia.

Jos kaipaat apua koon valinnassa, tavoitat minut parhaiten sähköpostitse annukka@nunnun.fi

Vyötärökuminauhan pituus venyttämättä(vyötärön ympärysmitta):
XS 62 cm
S 68 cm
M 72 cm
L 76 cm
XL 81 cm
2XL 86 cm
3XL 89 cm
Sisälahkeen pituus:
XS ja S 69 cm
M 70 cm
L ja XL 71 cm
2XL ja 3 XL 72 cm

 

Lisätiedot

Paino 350 g (gramma)
Mitat 30 × 25 × 3 cm (senttimetri)
Leggings koot

2XL, 3XL, L, M, S, XL, XS

Tutustu mittoihin
KokoVyötärön ympärys venyttämättä (cm mitat)Lahkeen sisäpituus
XS6269
S6869
M7270
L7671
XL8171
XXL8672
XXXL8972